Porozmawiajmy o piersiach

Kobiece piersi rodzą wiele emocji. Niektóre panie wstydzą się kształtu, rozmiaru, rozstępów na swoim biuście. Inne są dumne z tego, jak wyglądają i chętnie zakładają bluzki z głębokim dekoltem, by okazać światu swój seksapil. Piersi budzą skrajne emocje. Służą do wykarmienia dzieci, ale i są afrodyzjakiem. Książka Cycki. Czuła biografia piersi z księgarni taniaksiazka.pl porusza temat ważny, którego nie można przeoczyć.

Cycki. Czuła biografia piersi

Corien van Zweden, autorka książki w pewnym momencie swojego życia dowiaduje się, że w jej lewej piersi pojawił się nowotwór. To właśnie od tej chwili zaczęła się głębiej zastanawiać nad kobiecą anatomią i rolą biustu. W powieści dzieli się swoimi spostrzeżeniami, doznaniami i przemyśleniami, które towarzyszyły jej podczas rozpoznania choroby jak i mastektomii. Jej opowieść pełna jest autentyzmu, szczerych słów i fizjologii, która jest częścią każdego z nas. Książka zawiera przemyślenia autorki oraz słowa osób, której zawodowo zajmują się kobiecymi piersiami. Znajdziemy w niej wypowiedzi psychologów, seksuologów, producentów bielizny i chirurgów plastycznych, którzy wspólnymi siłami stworzyli lekturę wyjątkową, będącą szerokim spojrzeniem na kobiecą anatomię, zdrowie, kondycję psychiczną i społeczne poglądy.

Życie po mastektomii

Piersi są dla kobiety czymś zupełnie naturalnym, jednym z elementów ciała, takim jak noga, palce czy nos. Dopóki nas nie bolą, nie zastanawiamy się nad tym, jaką rolę dla nas odgrywają. Niektóre panie wstydzą się zbyt małego lub dużego – ich zdaniem – rozmiaru swojego biustonosza. Inne mają kompleksy na punkcie rozstępów lub obwisłych piersi, które są wynikiem ciąży i wykarmienia dzieci. Jednak póki są, czujemy się względnie dobrze. Dopiero choroba zsyła na wiele kobiet traumę, wstyd, niechęć do publicznego pokazywania się. Mastektomia, czyli amputacja jednej lub obu piersi powoduje problemy z akceptacją własnego ciała. I właśnie dlatego książka Corien van Zweden jest tak ważną pozycją – zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, których partnerki być może w przyszłości same będą borykały się z takimi doświadczeniami.

Mowa pożegnalna

Autorka książki “Cycki. Czuła biografia piersi” we wzruszający sposób podsumowała, że jej książka mogłaby być mową pożegnalną na cześć lewej piersi, którą wygłosiłaby podczas uroczystej kolacji. Powieść jest zbiorem historii, nad którymi warto się pochylić. Przed nami lektura ważna, będąca jeszcze jednym głosem w dyskusji dotyczącej kobiecości, mastektomii i życia po amputacji piersi. Jest wsparciem dla wszystkich pań, które doświadczają momentów zwątpienia w swoją cielesność i atrakcyjność.

Ludzie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com